R

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O NASEJ STRÁNKE

V
 Názov nasej stránky je:

«REDEMPTIO - VYKÚPENIE»

Chceme Vám v nej, okrem informacného materiálu, odpovedat v duchu katolíckeho ucenia na otázky duchovného charakteru, t.j. tykajúce sa viery, nabozenstva, teologie, filozofie… Inspiráciou nám bol rozsiahly program EWTN.

 

 «REDEMPTIO - VYKÚPENIE»

 
"REDEMPTIO - VYKÚPENIE" je katolicka stranka, cez ktorú Vam chceme zvestovat radostnú zvest o hojnom vykúpeni, ktore je v Jezisovi Kristovi. "REDEMPTIO" sa narodilo v "Betleheme" internetu 19. augusta 1998.

Kristus poslal svoju Cirkev do sveta, aby hlasala evanjelium. "Hlasat" znamena zive slovo. Preto v "REDEMPTIO" sa chceme zameriavat na zivy kontakt s Vami. Chceme vytvorit stranu, kde by ste sa nas mohli pytat najrozlicnejsie otazky duchovneho charakteru, otazky tykajúce sa zmyslu zivota, ci uz filozoficke alebo teologicke. Chceme Vam na ne odpovedat v duchu ucenia katolickej Cirkvi, ktora poverila nasu reholu misiou ist a ucit vsetko, co Jezis Kristus prikazal.

Vieme, ze ludia majú casto nevypovedane otazky, ktore sa obavajú vyslovit. Internet zaiste patri medzi prostriedky, kde tato tazkost znacne odpada.

Internet je tiez prostriedok, ktorym môzeme hlasat Bozie slovo "zo striech".

Pozyvame preto vsetkych, bez rozdielu vierovyznania, ba aj bez vyznania, zapojit sa do radostneho objavovania zivotnej pravdy, ktorej plnost sa nachadza v katolickom uceni Kristovej Cirkvi.

VASE OTAZKY (anonymne, t.j. staci rodne meno, alebo pseudonym) nam môzete zaslat kliknutim nasledujúceho: MOJA OTAZKA . Do kolonky "Subject" môzete napisat strucne heslo, ktore charakterizuje Vasu otazku. Po napisani otazky stlacte "Send Now". Je to tak jednoduche!

Nase stránky (okrem základnej) budú mat (pre Vasu orientáciu) v hlavicke asi takúto podobu:

R

KDFGASJFSF

V

alebo tam budú podobnym spôsobom zaciatocné písmená stránky: »R-V«. Kliknutím v hlavicke, alebo na konci kazdej stránky sa môzte vzdy vrátit na základnú (prvú) stranu.

Ak chcete, aby sme Vás informovali zakazdym, kedykolvek pridame nieco nové na nasu stránku, zaslite nám E-mail, v ktorom stací napísat iba CHCEM (alebo Nechcem, ak si to rozmyslíte).
Sekcia duchovnych otázok a odpovedí
 

Ako sme uviedli, na zalozenie nasej internetovej (WEB) stránky nás inspirovali katolícke média EWTN (Televízna Siet Vecného Slova) zalozená matkou Angelikou. Jej WEB stránka je velmi bohatá a obsahuje tiez sekciu otázok a odpovedí "Q&A", kde denne príchádza niekolko desiatok otázok. Ich sekcia "Q&A" je rozdelená na 12 oblastí: Katolícka doktrína a katechetika, morálna teológia, Písmo Sväté a Bozie Zjavenie, duchovné otázky (nie privátne), liturgia a posvätná hudba, kanonické právo, apologetika, "Pro Life", história a katolícka tradícia, prirodzené plánovanie rodicovstva, filozófia, vseobecné otázky. V kazdej oblasti odpovedá na otázky jeden odborník.

HOME - Spät na »REDEMPTIO - VYKÚPENIE«