R
Sekcia duchovnych otázok a odpovedí
V
 

 

Otázka - 33

Súcasny vyvoj vo svete

25. marec 99

Prosím o odpoved na otázku, ci súcasny vyvoj vo svete nie je splnaním poslednych fatimskych zjavení, kde Panna Mária predpovedala vojnové hrozy na konci storocia a dodnes neustále nabáda k obráteniu, pokániu a k modlitbe.

Naozaj spejeme k zániku - ludské spolocenstvo ako celok? Ak by doslo k jadrovej vojne, co je celkom reálne, lebo mnohé státy disponujú takymito zbranami, co by ste ako knaz radili v tejto situácii? Veriaci clovek musí byt optimista a mat stále nádej.

Najcastejsia reakcia na ohrozenie je strach - ale lútost zo strachu o zivot nestací, aby clovek dosiahol odpustenie hriechov, ked napríklad nebude mat moznost vyznat ich v spovedi.

Myslím, ze druhy príchod Pána je uz blízko.

Alebo máte iny názor?

Pavla

 

Odpoved - 33
o. Pavol Eirene, C.Ss.R.
3. apríl 99
 

Nemám pochybnosti o tom, ze súcasné udalosti sú úzko spojené s Fatimou.

Kedze som od detstva chodil do kostola, samozrejme ze som pocul stokrát o Fatime. Nikdy som vsak nemal o tom sirsí pojem. Vsetko co som vedel o Fatime bolo to, ze máme robit pokánie a modlit sa ruzenec. Nic viac mi to nehovorilo.

Az ked som sa v roku 1990 dostal k casopisu Fatima Crusader, vtedy sa mi otvorili nové a necakané perspektívy ohladom fatimskych zjavení. Nikdy som si akosi predtym neuvedomil, alebo nevsimol, ze Panna Mária ziadala zasvätit Rusko jej Neposkvrnenému srdcu s tym, aby to urobil Sv. Otec so vsetkymi katolíckymi biskupmi. K tomuto zasväteniu boli pripojené velké prislúbenia, - obrátenie Ruska, obdobie mieru na zemi. Naopak, nevyplnenie tejto ziadosti znamená rozsírenie omylov Ruska po celom svete, anihilácia (totálne znicenie) mnohych národov, vojny…

Najdôlezitejsie v tom vsetkom je to, ze Rusko doteraz nebolo zasvätené Neposkvrnenému Srdcu Panny Márie. Viem, ze mnohé správy hovoria o jeho zasvätení, ale podmienky, ktoré dala Panna Mária sa doteraz nikdy nesplnili. Som daleko od toho, aby som niekomu chcel dávat vinu (ak, v prvom rade sebe, ze sa málo modlím). Problém zasvätenia Ruska sledujem velmi blízko uz devät rokov a musím povedat, ze je to "detektívka", ktorá v histórii nemá obdoby. Uz roky nemám ziadnych pochybností, ze Rusko este vzdy nebolo zasvätené. Priaznivci zasvätenia udávali viacero dátumov, kedy sa pozadované zasvätenie malo uskutocnit. Uz táto nejednota by stacila ako protiargument. Nakoniec sa dohodli, ze sa to stalo 25. marca 1984. Za 15 rokov sa vsak Rusko vôbec neobracia (pád vonkajsieho systému nie je biblické obrátenie), ani nie je menej vojen za toto obdobie, ba naopak.

Co sa tyka toho, ci spejeme k zániku, ludstvo ako také, nasledkom atómovej vojny, to si nemyslím. V prvom rade preto, lebo ak by koniec sveta nastal nasledkom atómovej vojny, prícinou by bol diabol, ktory je v pozadí kazdej vojny. Koniec sveta urobí Pána Boh a nie diabol, preto sa mi nezdá aby atómová vojna urobila koniec sveta. Atómová vojna vsak lahko vysvetluje znicenie celych národov predpovedanych vo Fatime.

S tou spovedou a lutostou más pravdu. Clovek má byt vzdy pripraveny na odchod z tohto sveta. Má sa predovsetkym modlit pravidelne za milost zotrvania v dobrom az do konca. Ked sa clovek pravidelne modlí, ako nás to ucí sv. Alfonz, vyprosí si vsetky milosti na to, aby sa spasil, predovsetkym takzvanú milost zotrvania. Ak by sa aj clovek ocitol v smrtelnom hriechu, ale pravidelne sa modlil a chodil do kostola, v prípade, ze by nemal moznost pred smrtou dostat sa ku knazovi na spoved, má velkú sancu, ze mu Boh udelí milost dokonalej lutosti, ktorá zmyva hriechy i pred spovedou. Ale opakujem, je treba pravidelne (vlastne denne) sa modlit a plnit nedelné prikázanie. Ruzenec je velkou poistkou spásy.

Kedy bude koniec sveta? - Uz apostoli hovorili, ze zijeme v poslednych casoch, a to bolo pred 2000 rokmi. Zaiste, ze my musíme byt ovela blizsie ku koncu sveta. Ale nikto nevie den, iba Otec.

My musíme pamätat, ze pre nás koniec sveta je nasa vlastná smrt.

Boze, daj nám milost zotrvania v Tvojej láske.

Mária, Matka Bozia a nasa, pros za nás teraz i v hodine nasej smrti.

o. Eirene 

 

Zasli otázku
Home - »REDEMPTIO - VYKÚPENIE«
Otázky 1- 50
Otázky 50 - 100
Otázky 101 - 150