R
Sekcia duchovnych otázok a odpovedí
V
Otázky 1- 50
Otázky 50 - 100
Otázky 101 - 150

Otázka - 134

Biblicky kód - Tóra kód

4. jún 2003
Tora kod?

Pocula som o tom zbezne. Mohli by ste o tom napisat viac, ale seriozne nie popularne. Potvrdzuje to niekto aj zo strany Katolickej Cirkvi oficialne alebo neoficialne? Venuje sa niekto v nej serioznemu studiu tohto objavu? Alebo je to "kacica". Podla mojich povrchnych informacii, by tam malo byt vela veci popisanych, len ich vyhladat. Ako sa na to pozeraju "pocitacovi" a "matematicki" odbornici a vedci ?

Danka


Christos Voskrese!

Napisala som Vam otazku o Tora kode.

Nieco o tom je na www.thei.aust.com/torah/codehome.html <http://www.thei.aust.com/torah/codehome.html> ale neprekladala som si to, je toho vela.

Napadlo ma, opytat sa na to, lebo uz dlho ste na svoju stranku nic nepridali .

Ale po napisani otazky som rozmyslala o tej otazke sama. Preco je ten kod len v Zidovskej reci? Preco by mal mat vsemohuci Boh problem, aby sa ten isty kod nemohol pouzit pri prelozenych Bibliach? ..a ci to plati aj o Novom Zakone?...a pod.

Nakoniec som si tu zazracnu knihu vzala do ruk a nahodne otvorila. Ved Pan Boh mi uz vela krat dal nou odpoved na mnohe moje otazky. Otvorila som na Uvode do prveho listu Korintanom (teda asi si ho mam precitat cely aj s uvodom) a samozrejme na vsetky moje otazky nielen o Tora-kode ale aj ine, ktore ma dnes specialne trapili, mi Pan Boh zazracne odpovedal.

A nepotrebujem byt pocitacovy odbornik, nepotrebujem poznat Zidovsku rec, ci matematicky kod...

Len jednoducho vziat tuto zazracnu knihu do ruk a citat:

Pise sa v nej, v tom liste:

"mudrost mudrych zmarim a rozumnost rozumnych zavrhnem" "Lebo slovo kriza je blazonstvom pre tych, co idu do zahuby, ale pre tych, co su na ceste spasy, teda pre nas, je Bozou mocou."

dalej sv. Pavol pise "moja rec a moje ohlasovanie nespocivali v presvedcivych a mudrych slovach, ale v prejavoch Ducha a moci, aby sa vasa viera nezakladala na ludskej mudrosti, ale na Bozej moci."

"Ale nam to Boh zjavil skrze Ducha, lebo Duch skuma vsetko, aj Bozie hlbiny."

"Zivocisny clovek neprijima veci Bozieho Ducha: su mu blaznovstvom a nemoze ich pochopit, lebo ich treba duchovne posudzovat. No duchovny posudzuje vsetko a jeho nik nemoze posudit." - nuz tuto vetu povazujem za vyborny kod....

....a aj dalsie nasledujuce riadky a aj o buducnosti, ktora je vabivom pre kazdeho a kazdy by ju rad ovladal, poznal...

My sme uz dostali kod, akym mame citat a odhalovat Bozie tajomstva.

Takze dakujem Panu Bohu sa skoru a plnoobsaznu odpoved.

Ak ju aj vy povazujete za spravnu...mozte ju uverejnit.

Danka

Odpoved
o. Eirene
9. jún 2003

Vasa odpoved je velmi dobrá, ale musíme si dávat pozor, aby sme nevylucovali iné odpovede.

Maritain, velky filozof hovorí, ze filozovi obycajne majú pravdu v tom, co tvrdia a mylia sa v tom, co popierajú.

To, ze Boh Vám dal velmi duchaplnú odpoved, nech Mu je na chválu. Ale ak zakódoval ludskú históriu do biblického kódu, preco by mu za to nemala tiez patrit chvála?

O biblickom kóde ma informoval len nedávno jeden z veriacich na základe knihy od Michala Drosnina. Ja som knihu necítal, iba som si ju zbezne pozrel v kníhkupectve, kde ich bolo neúrekom. Okrem toho, som si o tom precítal aj na internete (co je ovela pohodlnejsie).

Ak nieco o tom teda idem písat, bude to to ako to momentálne vidím.

Ked som teraz zistoval kolko stránok "vyhodí" Google ak zadám heslo "Bible Code", tak je to 45300.

Drosnin nie je jedinym, ktory píse o biblickom kóde v originálnej hebrejskej Tóre, ale je to on, ktory tvrdí, ze informácia v kóde predpovedá dôlezité svetové udalosti. Najznámejsou je zavrazdenie Jicaka Rabina. V kóde sa nasli stovky detailov ohladom väcsích svetovych udalostí, vrátane holokaustu a obidvoch vojen. Na dalsom obrázku vidíte napísané "Jicak Rabin" (cervenym, zvislo) a "Vrah zavrazdí" (zelenym, vodorovne)

Uz z tohoto obrázka môzete vidiet konkrétne nieco o kóde.

Ale priblízme si prv históriu biblického kódu.

Asi pred 60 rokmi rabín Chaim Michal Dov Weissmandl zacal zistovat "ELS" (equidistant letter sequences), co znamená NASLEDNOST (SEKVENCIA) PÍSMEN S ROVNAKOU VDIALENOSTOU. Pouvazujme napríklad nad vetou: (Ked bol Jurko u babicky), raz si vysiel iba tak na vychádzku do lesa.

Raz si vYsiel iBa tak nA vychádzku do lesa

Ak zacnete pocítat od písmena "R" a preskocíte 5 písmen a cítate sieste písmeno "Y", potom znovu preskocíte 5 písmen, dostanete písmeno "B" a opät preskocíme 5 písmen a dostanete písmeno "A". Takto vidíme v texte ukryté slovo RYBA. Toto sa bude nazyvat cítanie s intervalom 6.

Ked Chaim Michal takymto spôsobom skúmal Bibliu, prisiel k udivujúcim vysledkom, z ktorych niektoré boli spracované po jeho smrti. V roku 1983 matematik profesor Elijahu Rips zacal robit kvantitatívny vyskum, v ktorom zistoval predovsetkym vyskyt slov ako ELS strapce v urcitom mieste textu. Jeho pozoruhodná práca bola publikovaná v Journal of the Royal Statistical Society ('88).

Tejto publikácii predchádzal objav javu konvergencií medzi pármi slov pojmovo spríbuznenych v Knihe Genezis. Krátko nato bol pre to urobeny nálezity pocítacovy program. So zdokonalovaním pocítacov vedomost o tomto fenoméne sa v roku 1997 rozsírila po celom svete. V súhrne, zásluhu na biblickom kóde majú traja zidovskí matematici, Rips, Witztum and Rosenberg.

Nuz tento objav bol urobeny v Tôre, co znamená prvych 5 kníh Svätého Písma. Tóra obsahuje viac nez 300 tisíc hebrejskych písmen.

Musíme si tiez uvedomit, ze Písmo Sväté (Biblia) bola kedysi prepisovaná rucne. Prepisovaci originálov si dávali velmi velky pozor, aby kópie boli presne také ako originál, ved sa jednalo o inspirované Bozie slovo. Ak po prepísaní dvaja kontrolovali kópiu s originálom a nasli tam, co i len jednu chybu, celú prácu potrhali a zacali odznova. Myslím, ze túto myslienku môzeme pripustit.

Vidíme napríklad, ze kumránsky text Knihy Izaiása (nájdeny 1947), ktory je vyse dve tisíc rokov stary, sa zhoduje s textom, ktory máme v dnesnych Bibliách.

Originálny text Tôry (tiez sa nazyva Pentateuch) bol napísany Mojzisom, ako druhotnym autorom, pred vyse 3000 rokmi.

Pán Jezis potvrdzuje dôlezitost kazdého písmenka vo Sv. Písme, ked hovorí:

Nemyslite si, ze som prisiel zrusit Zákon alebo Prorokov; neprisiel som ich zrusit, ale naplnit. Veru, hovorím vám: Kym sa nepominie nebo a zem, nepominie sa ani jediné písmeno, ani jediná ciarka zo Zákona, kym sa vsetko nesplní. Kto by teda zrusil jediné z tychto prikázaní, co aj najmensie, a tak by ucil ludí, bude v Nebeskom královstve najmensí. Ale kto ich zachová a tak bude aj ucit, ten bude v nebeskom královstve velky. (Mt 5:17-19)

Podobne to dosvedcuje sv. Ján apostol:

Ja dosvedcujem kazdému, kto pocúva prorocké slová tejto knihy, Keby niekto k tomu nieco pridal, tomu Boh pridá rany opísané v tejto knihe. A keby niekto ubral zo slov tejto prorockej knihy, tomu Boh odníme podiel zo stromu zivota i zo svätého mesta, z toho, o com sa píse v tejto knihe. (Zjv 22:18-19)

Nuz pri biblickom kóde sú urcité udalosti zakódované v presnych odstupoch v texte. Tie odstupy môzu byt najrozlicnejsie.

V pocítaci sa cely text Tóry dá do jedného riadku (pocítacovo), bez medzier. Potom sa zadá urcité slovo alebo slová. Ak pocítac nájde to slovo v urcitom intervale, potom sa text poseká a podlozí pod seba tak, aby to slovo bolo zvisle napísané (tak ako to vidíte na uvedenom obrázku). V blízkosti tohto slova sa potom môzu nájst iné súvstazné slová (pri Jicak Rabin sa naslo Vrah zavrazdí napríklad). To slovo môze byt zvisle, vodorovne alebo do kríza, ale musí byt opät v urcitom kóde.

Toto je teda biblicky kód. Kedze celé Sv. Písmo je Bohom inspirované (je tam vsetko a len to, co Boh chcel), je velká pravdepodobnost, ze celé Písmo (Bibliu) mozno takto skúmat a nielen Tóru (nielen Tóra kód).

Hoci zdá sa, ze vsetky dejiny a vsetci ludia so svojimi osudami sú zakódovaní v Biblii, predsa je nesmierne tazko skúmat tento kód do budúcnosti, jednoducho preto, lebo nevieme, co by sme mali pocítacu zadat, aké údaje. Nevieme, totiz, co sa stane.

Niektorí zadali napríklad slovo "atómová vojna" a potom postupne hladali jednotlivé roky pri tomto slove. Ale, co je pozoruhodné, nasli sa pri tom aj slová "zmeníte to?". Teda mnohokrát, ked Boh cosi predpovedá, je to podmienecné a obycajne to závisí od nás, ci to zmeníme (ci budeme robit pokánie). Teda i z tohto vidíme ako nesmierne tazké je nájst cosi do budúcnosti s pomocou biblického kódu.

Biblicky kód, dalej, môze odpovedat tomu, co sa hovorí v Knihe proroka Daniela o zapecatení Knihy.

Videnie o veceroch a ránach, o ktorom je rec, je pravda. A ty uzavri [zapecat] videnie, lebo sa vztahuje na mnohé dni." (Dan 8:26)

Ty vsak, Daniel, uzavri slová a zapecat knihu na posledny cas; mnohí ju preskúmajú a rozsíri sa poznanie. Ja, Daniel som videl, hla, dvaja iní stáli jeden na jednom brehu rieky, druhy na druhom brehu rieky. I spytal som sa muza, ktory bol obleceny do plátna a stál nad vodou rieky: "Kedy bude koniec tychto zázracnych vecí?" Tu som pocul muza, ktory bol obleceny do plátna a stál nad vodami rieky. Zdvihol pravicu i lavicu k nebu a prisahal na toho, co vecne zije: "Áno, na cas, casy a polovicu, a ked sa dovrsi zlomenie moci svätého ludu, skoncí sa toto vsetko." Ja som pocul, ale nerozumel som: Preto som povedal: "Pane, co bude koniec tychto vecí?" I riekol: "Chod, Daniel, lebo slová sú uzavreté a zapecatené do posledného casu. Mnohí sa ocistia, obielia a zbavia sa trosky; bezbozní budú konat bezbozne, ani jeden bezbozník nepochopí, ale rozumní pochopia. A od casu, co odstránia ustavicnú obetu a postavia ohavnost spustosenia, uplynie tisícdvestodevätdesiat dní. Stastny, kto bude cakat a dosiahne tisíctristotridsatpät dní. Ty vsak chod ku koncu a odpocívaj! No potom vstan k svojmu údelu na konci dní!" (Dan 12:4-13)

Jedná sa snád o nasu dobu, ked pocítace budú schopné odpecatit zakódované (zapecatené) správy v Knihe kníh?

Vsimnime si este nasledujúce citáty:

Nuz bude vám kazdé videnie ako slová zapecatenej knihy. Ked ju dajú tomu, co vie cítat, so slovami: "Cítajze toto!" - odpovie: "Nemôzem, je zapecatená." (Iz 29:11)

I videl som v pravici Sediaceho na tróne knihu popísanú znútra i zvonka a zapecatenú siedmimi pecatami. (Zjv 5:1)

Nuz toto vsetko by mohlo nasvedcovat o pravdivosti biblického kódu.

Kedze vsetko toto sa tocí, okolo Tóry a zidovskej histórie (a udalostí), mal som urcité pochybnosti a bol som zvedavy, co by povedal biblicky kód o krestanstve a viere v Jezisa Krista.


Na istej internetovej stránke, ktorá obsahuje aj japonskú verziu, si dávajú otázku: Ako sa nachádza meno Jezis Kristus v biblickom kóde v hebrejskej Tóre? (Jeshua je Jezisovo meno v hebrejcine)

Jezis Kristus v Tóre

Kniha Numeri 5:15-18:9

Text bez medzier, 3316 na jeden riadok (interval)

[cervenym] Jezis Kristus (YESHUA MASHIACH), [fialové] Obeta za hriech


Okolo tychto mozno nájst aj vela príbuznych kódov ohladom Krista v celej Tóre (na základe minimálneho intervalu):

Syn Bozí (-10), Od Boha (84), Prichádza od Boha (13), Ktosi ako Syn Cloveka (46), Potomok Dávida (26), Betlehem (-33), Z Panny (7), Z Nazareta (19), Pán Jezis (-2228), Smrt na krízi (-264), Kríz smrti (1289), Nás Vykupitel (-3), Na Golgote (-2129), Zmrtvychvstanie (677), Vzkrieseny Mesiás (1810), Jeho vzkriesenie (4), Jeho nanebovstúpenie (1), Mesiás (-5), Bozie Evanjelium (358), Celému svetu (2735)

Nasledujúce slová neboli nájdené NIKDE v Tóre: "Budha Mesiás", "Mohamed Mesiás", "Jezis falosny Mesiás". To znamená, ze Jezis je opravdivy Mesiás.


Jezis u Izaiása 53:6-12, interval 20 písmen v riadku

[cervenym] Ten, ktory prichádza zhora, JEZIS je moje mocné meno (shokake me'al YESHUA shmee ohz), [fialové] Mesiás (Mashiach)

Okolo toho sa objavujú aj mnohé iné spríbuznené slová ohladom Krista:

Prorok ako Mojzis (1975), Sväty Duch (-1915), Novy Zmluva (-11606)


Nuz toto vsetko sú zaujímavé veci a oplatí sa ich sledovat. Snád to mnohych privedie opät k Svätému Písmu a mozno si ho otvoria takym spôsobom ako aj Vy, co je omnoho jednoduchsie. Ved aj pre dnesné pocítace biblicky kód, AK JE PRAVDIVY, je este vzdy velmi nárocny (vzhladom na mnozstvo mozností) a povedal by som, je len na samom zaciatku svojho vyskumu.


Pridávam tu este nieco, co som momentálne precítal a zdá sa to byt dost silnym argumentom proti existencii biblického kódu.

V "biblickom kóde" nasli aj také vyhlásenia ako: Jahve je luhár, Jahve je mrtvy, Boh je mrtvy, niet ziadnej pravdy, niet ziadneho zla, nejestvuje ziadne vykúpenie, nie je ziadny mesiás, atd.

Toto je velmi silnym argumentom proti existencii Biblického kódu, lebo ak Boh je autorom ELS kódov, ci je nerozumné predpokladat, ze sa mohol vyhnút aj jasne falosnym kódom?!


Inym protiargumantom je najdenie atentatov v anglickom texte "Moby Dick". (http://cs.anu.edu.au/~bdm/dilugim/moby.html)

Zvisle je napríklad "Indira Gandiova" a vodorovne je "krvavy skutok". (Klikni pre obrázok)


Zatial co JE TU MOZNOST, ze Boh zakódoval urcite veci do Biblie, na druhej strane POZITYVNYCH DÔKAZOV, ze to Boh aj urobil, je zatial ako vidím málo a protiargumenty sa mi zdajú dost silné, najmä co sa tyka falosnych vyhlásení "v kóde".


Ako ste povedali, Danka, je lepsie zamerat sa na zivé slovo Bozie a zit podla toho.

o. Eirene

HOME - »R -
Otázky 1- 50
Otázky 50 - 100
Otázky 101 - 150
TVOJA OTÁZKA - mbc24@globalserve.net