R
Sekcia duchovnych otázok a odpovedí
V
Otázky 1- 50
Otázky 50 - 100
Otázky 101 - 150

Otázka - 116

Vecná blazenost bez blízkych?

12. aug 2002
Mna by velmi zaujimalo, ako mozem byt napr. ja v nebi blazeny, ked moja manzelka /syn, matka.../ bude nahodou v pekle? toto ma teda fakt zaujima!

patrik

Odpoved
o. Eirene
24. aug. 2002

Vsetko, co máme je od Boha. Synovstvo, materstvo, manzelstvo, vsetka láska v tychto vztahoch je daná Bohom. Cokolvek dobrého je v nich, pôvodcom a tvorcom vsetkého dobra je Boh.

Ak, nedaj Boze, niekto z blízkych by bol zatrateny, v nebi nám to najkrajsie z tych vztahov nebude chybat, lebo to vsetko nájdeme v Bohu. Opakujem, aj tu na zemi to bol ON, ktory nám to dal v tychto vztahoch. V nebi u Boha nájdeme presne to isté, plus nekonecne viac, co oko nevídalo a ucho neslychalo.

Pri poslednom súde uvidíme vsetko tak ako je. Ak niekto z nasich blízkych zomrel v tazkom hriechu a neolutoval to, budeme vidiet, aká hrozná nevdacnost voci Bohu-Láske to je. Nebudeme môct milovat osobu, ktorá sa vzbúrila proti Bohu a vedome a dobrovolne ho nenávidela a odmietla. Budeme tak uchvátení Bozou láskou a jeho dobrotou, ze sa nám budú hnusit vsetci, ktorí tou Láskou pohrdli, aj keby to boli najblizsí. Odmietnutím Boha títo ludia pohrdli aj vsetkym dobrom, ktoré CEZ NICH Boh v zivote urobil (aj pre nás). Toto budeme mat jasne pred ocami a preto nebudem ani schopní ich viac milovat, lebo nebude v nich nic milovania hodné. Ak v nich kedysi na zemi cosi bolo, bolo to od Boha. Tí, ktorí budú spasení, to znova v Bohu nájdu. Kedze zatratené osoby dobrovolne a vedome odvrhli Boha i vsetko Bozie dobro, nebude mozné k nim z nasej strany mat ziadny vztah. Ak o nich budeme nieco viediet, bude to len vedomie, ze nenávideli vsetko dobro. Preto si ich ani nebudeme chciet pripomenút a nebudeme na nich mysliet. Tym, ze nám Boh dá plne poznat svoju lásku a zároven hrôzu ich hriechu, tym nám vymaze ich pamiatku z mysle.

Job 18:5 Isto zhasne svetlo bezbozného, 17 Vymizla jeho pamiatka zo zeme, nespomenú jeho meno na námestiach.

Zalm 109:15 Pán nech ich má stále pred ocami a nech vyhladí ich pamiatku zo zeme.

Izaiás 26:14 Mrtvi neozijú, tiene nepovstanú, preto si ich strestal a vyhubil, znicil si vsetku ich pamiatku.

Múdrost 4:19 Potom budú mrtvolami bez úcty, na posmech medzi umrlcami vecnymi, lebo ich strmhlav pozráza, ze ani nehlesnú, vykyve ich z pevnej postate a az do posledného ich strasne odsúdi. Budú trpiet muky a vyhasne aj ich pamiatka.

Sirach 23:36 Zanechá po sebe prekliatu pamiatku, lebo jej hanbu nikdy zotriet nemozno.

o. Eirene

 

HOME - »R -
Otázky 1- 50
Otázky 50 - 100
Otázky 101 - 150
TVOJA OTÁZKA - mbc24@globalserve.net