R
Sekcia duchovnych otázok a odpovedí
V
Otázky 1- 50
Otázky 50 - 100
Otázky 101 - 150

  

Odpoved - 121

RE: Otazka 111 - Mrtve tela vstali pri smrti Krista. (o. Eirene)

14. okt. 2002

Práve som docítal stat z knihy Básen Bohocloveka, videnia Márie Valtorty zo zivota Jezisa Krista. To, co videla, potvrdzuje a blizsie vysvetluje to, co je povedané v otázke císlo 111. Tu je preklad state z uvedenej knihy, kde sa opisuje, co zazili Nikodém a Jozef po smrti Jezisa Krista, ked zostupovali z Kalvárie:
Ponáhlajú sa (Nikodém a Jozef Arimatejsky) po ceste k mestu.

Za mestom, medzi horou a hradbami, i za nimi, mnohí ludia vyzerajú akoby im preskocilo. Motajú sa v este vzdy slabom svetle… Zavíjajú, placú a nariekajú… Niektorí hovoria: "Jeho Krv dala prsat ohnu." Niektorí kricia: "Jahve sa zjavil uprostred bleskov, aby preklial Chrám!" Iní skucia: Hroby! Hroby!

Jozef schytí muza, ktory si bije hlavu o múry a volá nan po mene ako ho tahá pri vstupe do mesta: "Simon! Co to hovorís?"

"Nechaj ma! Aj ty si mrtvy! Vsetci mrtvi! Vsetci naokolo! A preklínajú ma."

"Zbláznil sa." - hovorí Nikodém.

Nechávajú ho a ponáhlajú sa k pretóriu.

Mesto padlo za obet hrôze. Ludia revú a bijú sa v prsia. Sú to ludia, co odskocia alebo sa otocia so strachom, ked za sebou pocujú hlas alebo kroky.

Pod jednou tmavou klenbou zjavenie sa Nikodéma obleceného do bielej vlnenej látky, - aby bol rychlejsí, svoj tmavy plást si dal dole na Golgote, - má za nasledok, ze isty utekajúci farizej vykríkne v hrôze. Ked si potom uvedomí, ze je to Nikodém, chytí ho za krk a neprirodzene zo seba vychrlí: "Nepreklínaj ma! Moja matka sa mi zjavila a povedala: Bud prekliaty naveky!" Potom sa zrútil na zem a skuvínal: "Bojím sa! Bojím sa!"

"Vsetci sa zbláznili." - hovoria nasi dvaja muzi.

Prichádzajú do pretória. Iba tu, ako cakajú na prijatie prokonzulom, Jozef a Nikodém chápu dôvod pre ten velky strach. Zemetrasením sa otvorili mnohé hroby a mnohí ludia prisahali, ze videli kostry, ktoré z nich vysli a na chvílu nabrali ludskú formu a tak chodili po okolí a obvinovali a dávali prekliatie na tych, ktorí boli vinní z bohovrazdy.

  

HOME - »R -
Otázky 1- 50
Otázky 50 - 100
Otázky 101 - 150
TVOJA OTÁZKA - mbc24@globalserve.net