R
Sekcia duchovnych otázok a odpovedí
V

HOME

OTÁZKY

185

Zoznam vsetkych otázok
1- 50
50 - 100
101 - 150
151-200CLÁNKY - ZOZNAM

REDEMPTORISTI-CSSR

Z DIEL SV. ALFONZA

Ikona Matky Ustavicnej Pomoci

Môj prvy katechizmus

MODLITBY

Iné LINKY pre Vás

Základné informácie o nasej stránke

OTÁZKY

185

 

Otázka

Rôzne otázky (1)

4. aug 2004

Chcem vediet preco boh s nami nekomunikuje, ved od posledného cloveka, ktorého si vsímal /svojho syna/ ubehlo vela rokov.

Chcem vediet preco sa máme modlit k Márii a inym, ked boh povedal, ze sa máme modlit len k nemu.

Nepáci sa mi ked má niekto obraz, alebo sochu, alebo nieco podobné, nejakého takzvaného svätého, a sa k nemu modlí. Ved boh povedal, ze nebudes mat modli, a ten obraz a iné sú modli.

A chcem vediet preco niektory veriaci tvrdia, ze boh stvoril zvieratá pre ludí, a preto si z nimi môze robit co chce.

dakujem

J. B.

Odpoved
o. Eirene
5. aug 2004

1) Boh komunikuje. Vid mnohé zjavenia, najmä v poslednych casoch. Ale Boh komunikuje aj v zivote kazdého jedného cloveka, pravda, ak mi komunikujeme s ním, totiz ak sa modlíme.

2) Kde Boh hovorí, ze sa máme modlit iba k nemu?

Naopak, hovorí, ze sa máme modlit aj k inym ludom:

Ked Pán dohovoril tie slová Jóbovi, povedal Temancanovi Elifazovi: "Môj hnev vzkypel proti tebe i proti tvojim dvom priatelom, lebo ste o mne nehovorili pravdivo ako môj sluzobník Jób. Nuz vezmite si sedem byckov a osem baránkov, chodte k môjmu sluzobníkovi Jóbovi a obetujte za seba celopal! A môj sluzobník Jób sa za vás pomodlí. Na neho budem mat ohlad a nepostihnem vás súzením, lebo ste o mne nehovorili pravdivo ako môj sluzobník Jób."

Tu Temancan Elifaz, Suachcan Bildad a Naamcan Sofar odisli a urobili ako im prikázal Pán. A Pán mal ohlad na Jóba. (Jób 42:7n)

 3) Ak STOTOZNÍM obraz s Bohom, potom tento obraz sa pre mna stane modlou, totiz falosnym bohom. Ale ak mi obraz iba pripomína, predstavuje osobu, ku ktorej sa modlím, potom na tom nie je nic zlého. V starom zákone napríklad sám Boh prikázal zhotovit cherubov do chrámu. (Ex 25:19, 2 Krn 3:12).

4) Clovek vládne nad zvieratami, lebo Boh povedal:

Nato Boh povedal: "Urobme cloveka na nás obraz a podla nasej podoby! Nech vládne nad rybami mora i nad vtáctvom neba i nad dobytkom a divou zverou a nad vsetkymi plazmi, co sa plazia po zemi!"… "Plodte a mnozte sa a naplnte zem! Podmante si ju a panujte nad rybami mora, nad vtáctvom neba a nad vsetkou zverou, co sa hybe na zemi!" (Gn 1:26n)

o. Eirene

Ak chcete byt informovaní o novych otázkach a clánkoch na stránke Redemptio-Vykúpenie (táto nasa stránka) napíste nám to (napr.: Prosím, informujte ma o novinkach na stránke R-V). Alebo môzete to aj zrusit (napr.: Prosím, neposielajte mi uz informácie)

Nase emaily:

st.maryschurch@rogers.com

mbc24@globalserve.net

Tu posielajte aj svoje OTÁZKY

HOME
Otázky 1- 50
Otázky 50 - 100
Otázky 101 - 150
Otázky 151-200