R
Sekcia duchovnych otázok a odpovedí
V

OTÁZKY

204

Zoznam vsetkych otázok
1- 50
50 - 100
101 - 150
151-200
HOME
CLÁNKY - ZOZNAM

REDEMPTORISTI-CSSR

Z DIEL SV. ALFONZA

Ikona Matky Ustavicnej Pomoci

Môj prvy katechizmus

MODLITBY

Iné LINKY pre Vás

Základné informácie o nasej stránke

OTÁZKY

204

 

Otázka

Satanisti - RE: Padlí anjeli

13. aug 2004

Dakujem.

Mam len 17 ale mal som uz vela problemov zo satanistami. Mam vela kamaratov satanistov a navzajom si nevadime -mame sa radi az na ten fakt, ze oni su pod nim a ja pod Bohom. Mam len jeden problem, vzdy ked sa modlim k Archanielovi Michalovi tak sa mne alebo mojim blizkym stane nieco zle, alebo mam strasny strach z niecoho co nevidim ale citim.

Mena som chcel vediet kvoli kamaratke, lebo je katolicka a robi s jednym satanistom, ktory uctieva anjela, ktory ma na konci sveta bojovat s Michalom - neviem uz jeho meno. On pozna vsetkych siedmych. Ten chalan je na nu hnusny ale obidvaja nemozme robit nic lebo je pod ochranou toho padleho - dufam ze zatial chapete.

Chceme ist na spoved aby sme mali stit ale neviem ci to postaci. Moj sen je bojovat proti zlym duchom a podobne ale to mozu len knazi-exorcisti-to viete sami - neviem ci som schopny sa vzdat rodiny - ci uz otca, matky, alebo tej vlastnej. Stale dufam ze mi Boh ukaze cestu.

Kazdopadne velmi pekne dakujem za odpoved je z nej citit ze ste fakt super clovek/osobnost.

Rad by som vas poprosil o radu ale tento mail pisem s otcovej roboty a pridem az v pondelok - 16. 8. Prosim vas keby ste mi sem odpisali ale namiesto Predmetu: padli anjeli bi ste napisali: Pre mladsieho Maja

Velmi pekne Dakujem. Salve

Marián
16. sept 2004

Pochvaleny pan Jezis Kristus

Nechcem otravovat ale este som nedostal odpoved na moju otazku - problem ohladom satanistov ak ste zabudli nevadi poslem ju este raz. Dakujem-Marian

Odpoved
o. Eirene
16. sept 2004

Naveky. Amen.

Prepac, Marián, akosi nestihám. A vidím, ze Tvoja otázka je dost naliehavá.

Práve vcera sme tu mali v kostole sv. Liturgiu za uzdravenie. Isty muz povedal skupinke veriacich, ktorí sme zostali po sv. Liturgii vecer, ze ho prenasleduje satan. Vidí obrazy ako mu vyskakujú pred oci. Nieco ako peklo. Jedna tvár zvlást mu vyskakovala pred oci. Ked sa oholil a pozrel do zrkadla, videl, ze je to jeho vlastná tvár. Má jednoducho velky strach.

Jedna charizmatická osoba mala tam pre neho posolstvo. Aby sa nebál, aby sa modlil a aby cítal Písmo sväté.

V tvojom prípade odpoved je dost jednoduchá, aspon z mojej strany, nakolko ja nie som vo vasom probléme. Vám sa to môze zdat väcsim problémom ako to v skutocnosti je.

Ale nepochybne, je to problém a dost vázny.

Nuz, najprv: NEBOJTE SA!

Jezis Kristus a po nom pápez Ján Pavol II. mnohokrát opakuje: NEBOJTE SA!

Vy sa bojíte, lebo si myslíte, ze satan má velkú moc. Satan má moc len nad tymi, ktorí sa mu dajú. Nad tymi, ktorí patria Kristovi, nemá ziadnu moc, iba a len tolko, kolko Boh dovolí.

Zo zivotopisu sv. Jána Vianey vieme, ze satan ho velmi obtazoval. Doslova ho tahal aj s postelou v noci po izbe. Sv. Ján bol najprv prekvapeny, ale potom zistil, ze ked satan ho najviac v noci obtazoval, ze je to znamenie, ze nasledujúci den príde velky hriesnik na spoved.

Teda spoved, pre ktorú ste sa rozhodli, je najlepsím riesením pre vasu situáciu. To je prvé a základné riesenie proti satanovi.

Isty známy exorcista povedal, ze spoved je mocnejsia ako exorcizmus.

Ale Boh nie preto dovolil satanovi obtazovat sv. Jána, aby mu ublízil, ale preto, aby ho sv. Ján premohol.

Lebo Ty hovorís, ze ked sa modlis k sv. Michalovi archanjelovi, vzdy sa cosi zlého stane.

Ja situáciu vidím tak, ze unikás zo satanovho zajatia, - kedze ste sa rozhodli íst na spoved, z coho mi vyplyva, ze zrejme si dávno nebol na spoved, alebo velmi nechodievas, - a tak satan zúri a snazí sa podhadzovat Ti nejaké prekázky. Boh to dovoluje, lebo skúsa Tvoju vieru.

Prosím precítaj si Knihu Jób zo Starého zákona. Satan je kompletne závisly na Bozie vôli, na Jeho dovolení. Ale vy máte velmi slabú vieru, ked toto neveríte a PRETO SA BOJÍTE.

NEBOJ SA, ze ked sa budes modlit k sv. Michalovi, ze sa stane nieco naozaj ZLÉ. Boh len také zlo dopustí, z ktorého môze vytazit väcsie dobro. Ked príde pokusenie na strach, ako to sám hovorís, uvedom si, ze je to iba POKUSENIE, ktorému sa treba vzopriet. Más slobodnú vôlu, a preto pov edz: Odstúp satan! V mene Jezisa Krista chod do pekla! Nech ta Jezisova Krv zazenie na tvoje miesto!

Ale to musís povedat.

Ked sa uz dobre vyspovedás, potom okrem tejto modlitby je treba mat posvätené veci, krízik, skapuliar (nech nejaky knaz ho na Teba polozí), svätenú vodu a iné.

Urob posvätenym krízikom znamenie kríza v case pokusenia alebo útoku. Posvät miesto svätenou vodou.

To platí aj pret tú Tvoju priatelku.

Prepác, ze to tak poviem, ale je to smiesne, ked hovoríte, ze nemôzete robit nic, lebo ten clovek je pod ochranou zlého.

Kde je Tvoja a jej viera?????

Celé peklo je nic proti jednému rozkazu Matky Bozej a nie to este Jezisa Krista.

Pred asi dvoma dnami mi istá osoba hovorí, ze jej ujko, ked mu prisla pomáhat ju velmi preklínal a vyhánal a tak rovno pred ním urobila velké znamenie kríza a bola celkom sokovaná, ked videla, ze ujko s nou zacal spokojne hovorit akoby sa nic nestalo. Tu vidís, ze ten ujko je clovek ako my, ale satan ho mal v moci. Ten usiel. Stacilo znamenie kríza.

Iny príklad mi prisiel na um. Isty môj reholny spolubrat z velkej rodiny, mal svagra, ci koho na vozíku. A ten strasne preklínal. Zena uz nevedela, co s ním má robit. Ked tento môj spolubrat raz prisiel k nim na návstevu, ten na vozíku znova zacal strasne, ale strasne preklínat. Vtedy ten spolubrat hovorí tej zene: Daj sem svätenú vodu. Drzali ho na vozíku a zliali ho svätenou vodou. Na velky sok a údiv, odvtedy prestal preklínat.

Znovu tu vidís, ze to nebol ani tak on ako satan v nom. A vidís aj to, aky "mocny" je satan. Musí utekat pred svätenou vodou.

Urobte cosi podobné s tymi satanistami. Krestan je Kristov bojovník, nie nato, aby sa bál, nie nato, aby stál, ale aby útocil a premáhal zlych duchov. Ale nemohli by sme premáhat zlych duchov ak by sme zili v smrtelnom hriechu.

Co hovorí Sv. Písmo?

Podriadte sa teda Bohu; diablovi sa vzoprite a ujde od vás. (Jak 4:7)

Duch, ktory nevyznáva Jezisa, nie je z Boha. To je duch antikrista, o ktorom ste poculi, ze príde, a uz teraz je na svete. Vy, deti moje, ste z Boha a zvítazili ste nad nimi, lebo ten, ktory je vo vás, je väcsí nez ten, co je vo svete. (Jn 4:3-4)

o. Eirene


Rohovor z otázky cislo 189

----------

Ak chcete byt informovaní o novych otázkach a clánkoch na stránke Redemptio-Vykúpenie (táto nasa stránka) napíste nám to (napr.: Prosím, informujte ma o novinkach na stránke R-V). Alebo môzete to aj zrusit (napr.: Prosím, neposielajte mi uz informácie)

Nase emaily:

st.maryschurch@rogers.com

mbc24@globalserve.net

Tu posielajte aj svoje OTÁZKY