R
Sekcia duchovnych otázok a odpovedí
V
Otázky 1- 50
Otázky 50 - 100
Otázky 101 - 150

Otázka - 141

Ako celit zlu (napr. bankovníckemu zlu)

23. jún 2003

Suvisiace otázky: 140, 141, 144

Suvisiace clánky: 5, 9, 10, 15, 17, 18,

Vazeny o. Eirene

K daniam z murov. Vasim slovam davam za pravdu. Uvedomujem si caste zbytocne obmedzovania ludi a pouzivanie ich na malichernosti, "niekym".

Lenze nielen ze by som rad poznal pravdivy stav veci v tejto oblasti, ale aj spravny postup. Mam pred vyberom zamestnania. Vo svete je to tusim tak, ze najlepsie sa platia tie najneuzitocnejsie prace. Viete, ja som casto aj studium flakal tak, len aby som bez vacsich problemov preliezol - lebo aj tam sa mi zda 90% ucebnej latky zbytocnostami.

Cize, bolo by dobre, keby vase odpovede na webe nielen o kusok viac odhalovali pravdu, ale mohli by naznacit aj spravne cesty, ako by sa taky zly stav dal riesit...

J.


Reakcia na clánky Kolko stojí hrob a Cena zivotného miesta.

Odpoved
o. Eirene
24. jún 2003

Vynikajúca otázka! Lebo po poznaní pravdy automaticky vyvstane otázka: Ako túto pravdu môzem uskutocnit? Ako ju uplatnit vo svojom zivote?

Vseobecna odpoved (hoci vlastne ani zdaleka nie je taká vseobecná) je, aby sme ohlasovali evanjelium Jezisa Krista (kazdy na svojom mieste a vo svojom povolaní).

Ludia majú na to mnohé odpovede. Naozaj mnohé odpovede na riesenie tejto smutnej situácie. Najznámejsou je asi komunizmus, ktory nás vyzyva vziat samopal a íst strielat tych banditov. Je to velmi lákavá myslienka pre milióny a milióny ludí na svete. Ale kto prezil komunizmus (ale nielen to, ale mal aj otvorené oci a vieru v Boha) mohol jasne vidiet, ze komunizmus bol banditstvom.

Toto je vsak iba jeden príklad, aby som ukázal, ze je tisíce rôznych navrhov ako riesit zlú situáciu vo svete. Akokolvek naivná sa mnohym zda cesta Jezisa Krista, predsa toto je JEDINÉ a jediné ÚCINNÉ riesenie situácie.

Sírit vieru v Jezisa Krista a jeho Cirkev je neslychané riesenie zla vo svete.

Stan sa svätym tam, kde si a vtedy najviac urobís pre Královstvo Bozie. Nehovorím o nejakom královstve, ktoré je len niekde v nebi, daleko od nás. To Královstvo sa zacalo uz tu na zemi pred 2000 rokmi a nikto ho zatial nevládal znicit. Královstvo Bozie na zemi je jeho Cirkev.

Keby krestania vedeli, akú moc majú, keby isli a zili dôsledne svoju vieru, ziadny komunizmus, ani bankári, ani mafie by nemali sance. Ale cely úspech diabla spocíva v tom, ze nás presvedcí, ze sme slabí a ze nemá zmysel hovorit o Jezisovi Kristovi a ze nemá zmysel postavit sa proti zlu, ktoré je aj tak vraj silnejsie ako dobro. Nuz, ak by diabol mal uz vsetko vyhraté, nebojoval by uz. Ak este vzdy bojuje, znamená to, ze nemá vyhraté. A nikdy to ani nebude mat úplne vyhraté, lebo Panna Mária vo Fatime povedala, ze jej neposkvrnené Srdce nakoniec zvítazí.

Ona zvítazí, ale nie len nejako teoreticky kdesi v nebi, ale zvítazí rozhodne tym, ze rozdrví hlavu pekelného hada skrze konkrétnych ludí, ktorí dnes zijú na svete. Skrze ludí, ktorych svet nepozná a nimi pohrda.

Gedeon zvítazil nad tisícmi s 300 vojakmi. I to strasné zlo, ktoré je dnes na svete, prehraje svoju bitku a bude znicené. Uver, ze sa to stane cez konkrétnych ludí, ktorí zijú svoju vieru.

Nuz pridaj sa k nim, aby si s nimi zdielal aj slávu vítaza.

Uver, ze prostriedkami, ktoré nám dáva viera, diabol a jeho prisluhovaci budú znicení aj politicky.

o. Eirene

HOME - »R -
Otázky 1- 50
Otázky 50 - 100
Otázky 101 - 150
TVOJA OTÁZKA - >mbc24@globalserve.net<