R
Sekcia duchovnych otázok a odpovedí
V
Otázky 1- 50
Otázky 50 - 100
Otázky 101 - 150

Otázka - 140

Dane, peniaze, sloboda, moc, nabozenstvo

23. jún 2003

Suvisiace otázky: 140, 141, 144

Suvisiace clánky: 5, 9, 10, 15, 17, 18,

o. eirene,

aj za mury domu a bezne mury so zakladom sa myslim ze vyzaduje platit dan. Tiez je otazne preco - nie? Ved ked si kupim zem, co koho do toho, ze tam mam mur...

J.


Reakcia na clánky Kolko stojí hrob a Cena zivotného miesta.

Odpoved
o. Eirene
23. jún 2003

Más presne pravdu, lebo ak si nieco postavís, postavís si to za zdanené peniaze, preco by si potom mal do nekonecna za to vzdy platit akúsi "dan"?

Pre mna je to jasné, lebo za tym vidím snahu ovládat cloveka.

Nikto sa dnes nezabíja o vyrobky, ale ludia sa zvyknú zabíjat a vrazdit o trhy (o to, aby ludia kupovali ich vyrobky a nie toho druhého). Z toho je jasné, ze je tu nadprodukcia vsetkého. Z toho je zase jasné, ze vsetko by malo byt velmi lacné. Preco tomu vsak nie je tak?

Lebo ak by sa ludom dali vyrobky, ludia by potom boli nezávislí a kazdy by si veril, co chce.

Diabol vsak nechce, aby ludia boli slobodní vo viere, lebo chce, aby sa jemu klanali a nie Bohu. Clovek je stvoreny pre Pravdu a preto mnoho ludí by lahko prijalo Boha, Jezisa Krista, ktory je Pravda. Kedze to diabol nechce, musí si urobit nejakú "páku", ktorou by nútil ludí klanat sa jemu (diablovi).

"Dám ti vsetky tieto královstvá, ak sa mi poklonís." - povedal aj Kristovi.

Ak by ludia mali pokryté svoje materiálne zivotné potreby bez problémov, málokto by poslúchal diabla. Nuz diabol musí vytvorit umely nedostatok materiálnych vecí, aby potom mohol povedat: Dám ti ich, ak…

Nuz toto je presne dôvodom, preco musíme platit este aj za vlastny hrob a za miesto, kde stojíme na zemi.

Je tu diabol a sú tu tí, ktorí sú jeho detmi, t.j. ludia, ktorí nenávidia Boha a chcú slávu pre seba, tú slávu, ktorá má patrit iba Bohu, ktory nám vsetko dal.

Títo diablovi otroci robia prácu diabla tu na zemi. Nemôzes mat nieco natrvalo, musís za to vzdy platit. Musís platit za svoje miesto tu na zemi, ci zijes, ci si mrtvy, a musís platit aj za to, co si na tom mieste vybudujes, tych pár múrov na ktoré polozís strechu, aby ti neprsalo na hlavu a aby si nezmrzol v zime.

Je samozrejmé, ze by si mal dat cosi za to, ze ti ktosi vybudoval plynovod, ze ti ktosi berie smetie, ze sa ti ktosi stará, dodáva elektrinu, ze ti ktosi dodáva vodu a ktosi cistí tvoj odpad, ale, ked to vsetko zaplatís, PRECO by si mal potom platit este aj PENIAZE a to len a len za to, ze to MÁS??!! (ako si povedal, más tych pár murov na tom svojom zivotnom mieste).

Odpoved som uz vlastne dal: Je to preto, aby si bol ustavicne v nieciej závislosti, aby niekto na teba mal nejakú páku. V konecnom dôsledku, aby ti ten niekto mohol povedat: Ver v toto a nie toto (kto vsatk vidí duchovné pozadie tejto situácie? Vsetko je boj medzi Kristom a diablom.)

Nech si kazdy vsimne jednu vec: Mocipáni nechcú od ludí ich vyrobky. Oni chcú peniaze. CHCÚ PENIAZE, KTORÉ IBA ONI MÔZU VYTVORIT.

Niekto povie: dane musíme platit, aby mohla zit státna správa, vojsko, skolstvo, zdravotníctvo, atd.

To vsetko je perfektne správne (a nikdy som nepovedal, ze dane sú neopodstatnené). Ale je tu jeden trik, ktory sa nazyva PENIAZE. Uvazuj:

Ak státna správa potrebuje papiere, ten, co vyrába papiere povie: dodám vám dvakrát viac papierov ako chcete. Ak státna správa potrebuje postavit budovu, kde by pracovala, stavbár povie: ja vám namiesto daní postavím dvakrát lepsiu budovu ako chcete. Ten, co vyrába autá, dodá autá. Ucitel oducí niekolko hodín zadarmo namiesto daní, atd. Ale figel je v com? Nikto (tí, ktorí sú pri moci) nechce od vás vase vyrobky, ale PENIAZE. Ale kto vyrába peniaze? Kto dáva císla na papier (lebo peniaze nie sú nic iného)? Ten, co vyrába autá to nemôze urobit, lebo by ho zatvorili dokonca. Nuz je tu istá skupina ludí (o ktorej sa nikdy nehovorí), ktorá si privlastnila túto moc tvorby penazí (nie sú to jednoduché banky v státoch, lebo celé státy si poziciavajú peniaze od KOHOSI).

KOHOSI? - Zamysli sa nad tym, lebo nikdy sa nepovie toto slovo (kohosi), ale sa vzdy hovorí COSI. Napríklad, ze Slovensko si pozicalo peniaze od MEDZINÁRODNEJ BANKY. Lenze, tolko rozumu by sme mali mat a vediet, ze BANKA nam nemôze nic pozicat, lebo banka to sú múry a strecha. Banka je bezduchá budova. Banka sa nemôze rozhodnút nic nám pozicat alebo dat. BANKA je iba COSI. Kedy sa nám otvoria oci, aby sme videli, ze je tu KTOSI, kto sa skryva za COSI, kto rozhoduje a privlastnuje si právo tvorit a poziciavat císla na papieri (peniaze).

Ten KTOSI (nech je to urcitá skupina ludí) má svoje materiálne potreby (jedlo, oblek, dopravné prostriedky…), ktoré ludstvo môze uspokojit svojimi vyrobkami v zlomku sekundy. Naco potom ten KTOSI potrebuje mat v moci tolké peniaze? Vysvetlenie je iba jedno: aby cez ne mohol dosiahnut to, co este nemá, menovite MOC NAD LUDMI, aby sa mu ludia klanali. A tak cez hranie sa s císlami (peniazmi) potahuje nitky, aby ovládal celé ludstvo, aby bol pánom sveta.

Chápes teraz preco ten NIEKTO nechce tvoje vyrobky (tvoju prácu - ved sa pozri ako je tazko dostat prácu), ale chce peniaze, ktoré iba ten NIEKTO môze "vyrábat"? Chce iba to, nad cím iba on (niekto) má moc.

Aby si nemal vela sancí vymknút sa k slobode, musís platit este aj za svoj hrob (alebo hrob tvojich drahych), musís platit (t.j. peniaze) za tú bodku vo vesmíre, tych pár stvorcovych metrov, kde by si chcel trvalejsie prebyvat. V kazdom prípade nejaké tie stvorcové metre na zemi zaberás, ale ak by to mali byt trvalejsie "stvoráky", musís za ne platit, aby si nebodaj neunikol do slobody. Pokial ta môzu prehánat z jedného miesta na druhé (ako bezdomovca), potom ti "velkomyselne" odpustia peniaze, a to jednoducho preto, lebo ta majú presne tam, kde ta chceli mat: POD SVOJIM KOMANDOM.

Potom som videl inú selmu vystupovat zo zeme. Mala dva rohy podobné baránkovym, ale hovorila ako drak. Vykonáva vsetku moc prvej selmy pred jej ocami a pôsobí, ze sa zem a jej obyvatelia klanajú prvej selme, ktorej sa zahojila smrtelná rana. A robí velké znamenia, ba spôsobuje, ze aj ohen z neba pred zrakmi ludí zostupuje na zem. A zvádza obyvatelov zeme znameniami, ktoré môze konat pred ocami selmy, nahovára obyvatelov zeme, aby urobili obraz selme, co má ranu od meca a ozila. A bolo jej dané, aby do obrazu selmy vlozila ducha, aby obraz selmy aj hovoril a pôsobil, ze kazdy, kto sa nebude klanat obrazu selmy, bude usmrteny. A pôsobí, ze vsetci, malí i velkí, bohatí i chudobní, slobodní aj otroci, prijímajú na pravú ruku alebo na celo znak, a ze nik nemôze kupovat alebo predávat, iba ten, kto má znak: meno selmy alebo císlo jej mena. V tomto je múdrost: Kto má rozum, nech spocíta císlo selmy; je to císlo cloveka a jeho císlo je seststosestdesiatsest. (Zjv 13:11n)

o. Eirene

HOME - »R -
Otázky 1- 50
Otázky 50 - 100
Otázky 101 - 150
TVOJA OTÁZKA - >mbc24@globalserve.net<