R
Sekcia duchovnych otázok a odpovedí
V

OTÁZKY

8

Zoznam vsetkych otázok
1- 50
50 - 100
101 - 150
151-200
HOME
CLÁNKY - ZOZNAM

REDEMPTORISTI-CSSR

Z DIEL SV. ALFONZA

Ikona Matky Ustavicnej Pomoci

Môj prvy katechizmus

MODLITBY

Iné LINKY pre Vás

Základné informácie o nasej stránke

OTÁZKY

8

 

Otázka

UFO - Mimozemské civilizácie

22. feb 1999

Volám sa Lenka a mám 14 rokov.

Rada cítam clánky o UFO. Co si myslíte o tejto problematike?

Odpoved
o. Eirene
22. feb 1999

UFO. Kedze cítas clánky o UFO, mozno vies, co to slovo znamená, ale pre tych, ktory tomu nerozumejú, treba povedat, ze slovo UFO znamená "neznáme lietajúce objekty", co je preklad anglického "Unidentified Flying Objects".

Správy o UFO som pocul uz dávno. Noviny o tom zavse písali. Vzdy kdesi ktosi videl na vlastné oci neznáme lietajúce taniere, alebo zelenych muzíkov, ktorí z nich vysli. Zial, vsetci "svedkovia" boli len papieroví svedkovia, totiz iba v novinách.

Raz som cítal, ze vraj UFO lietalo ponad velké mestá. Ak by to bola naozaj pravda, to by tí svedkovia a dokumentované správy vyzerali celkom inác!

Tiez som si prezeral nedávno knihu o UFO s farebnymi obrázkami, ktoré mali byt dôkazmi ich jestvovania. Tie fotografie boli také úbohé, ze som nemohol verit, ako tomu ludia môzu tak rychlo verit. Bola tam napríklad fotografia obycajného polahaného obilia, co malo byt dôkazom pristátia lietajúcich tanierov. Okrem toho, dnes je také technika, hlane pocítacová, ze mozno vyrobit fotografie s absolútne perfektnymi lietajúcimi taniermi na oblohe.

Myslím si, ze novinári potrebujú UFO, aby mali v novinách nieco senzacné.

Boh stvoril clovekovi dusu, ktorú môze uspokojit iba nekonecno (a teda nekonecny Boh). Preto clovek tak rychlo verí tomu, co ho presahuje. Stacia najbanálnejsie "dôkazy" a clovek uz verí vsetko, - zial, niekedy na úkor viery, ktorú od neho Boh pozaduje.

Viera v UFO je niekedy náhrazkou za vieru v Boha.

Drahá Lenka, viem, ze cítas o UFO, lebo mladí ludia sú na ceste hladania a vsetko, najmä neznáme a fantastické, ich zaujíma. Ja by som Ti vsak poradil hladat a skúmat Boha, lebo to je tá najtajuplnejsia a najfantastickejsia vec na svete. Okrem toho, nikde som nepocul, aby UFO niekoho milovalo. Jezis Kristus vsak Ta nevyslovne miluje, stal sa kvôli Tebe clovekom, na krízi zaplatil Otcovi za vsetky hriechy, aby si vzdy mohla nájst odpustenie v zivote, a pripravil pre Teba fantastické nebo o akom sa Ti nikdy ani nesnívalo. Ci nie je ovela zaujímavejsie skúmat tajomstvá Kristovej spásy a Bozieho riadenia?

K tomu by som Ti odporúcal precítat aj clánok: Vianocná meditácia astronóma (klikni tu, alebo v sekcii "clánky") na nasej stránke.

  o. Eirene

Ak chcete byt informovaní o novych otázkach a clánkoch na stránke Redemptio-Vykúpenie (táto nasa stránka) napíste nám to (napr.: Prosím, informujte ma o novinkach na stránke R-V). Alebo môzete to aj zrusit (napr.: Prosím, neposielajte mi uz informácie)

Nase emaily:

st.maryschurch@rogers.com

mbc24@globalserve.net

Tu posielajte aj svoje OTÁZKY